|
B.N. Jadhav, G. Immanuel and M.R. Tipale
Akshay Kanjibhai Hirani, Santosh Korav, Sujatha H.T. and Vishvajeet D. Jadhav
J. Roselyn, S. Ravichandran, R. Venkataraman and J. Sam Ruban
Sahil Saini, Mekala Praneeth Kumar, Shaik Abdul Khadar Basha, Gurpreet Singh and Sandeep Menon
Manisha Chaudhary, Rajeev, sourabh Kumar, Shailja Sharma, Suhailfayaz, Kritika and Ramandeep Singh
A. Hari, C.K. Bharathan, M. Kaur, G.E. Jolly, S.D. Singh1 and M.Singh
Lovedeep Sharma and Sachin Pandit
A.M. Kane and K.S. Chitnis
A.N. Barik, N.E. Joshua, S. Swain, Y. Nayak and A. Gopan
Anjil Kumar, Pawan Kumar Yadav and Ankit Kumar Rai
Anjil Kumar, Ankit Kumar Rai and Pawan Kumar Yadav
K. Narender Rao, Rajeev and Kurva Sainath
Sonam Spaldon, Deldan Namgyal, Anwar Hussain, Phuntsog Tundup and Dechen Angmo
V. Govardhan Rao, B. Neeraja, N.B.V. Chalapathi Rao, A. Kireeti, V. Anoosha, G. Koteswarao, Vinayak Hegde, Ravi Bhat, Kiran Kumar K.C. and B. Srinivasulu
Kamalakannan A.S., Ram Bharose, Tarence Thomas and I. Srinath Reddy
Dharmendra Kr Dubey, Vikas Kumar, Mohit Mishra, Amit Kumar Pathak and Harish Chandra Maurya
Sateesh Reddy Kaluvai, Deshraj Gurjar and Vijay Sharma
S.J. Mahire, P.M. Nalawade and P.N. Kamble
Ashok Kanade, Rajendra Gosavi and Tushar Salve
Shridhar Kalasgond, Aarti Sharma and Chilamakuri Prudhvi Sai Gowtham
Mohan Krishna Devapatni, Jassasvi Prashar, Mandeep Singh, Sandeep Menon and Gurpreet Singh
N.R. Anvitha, R. Vinuthashree and Shobha Jagannath
Deepshikha, Navjot Rana, Rajesh Kumar, Suhail Fayaz, Munish Koundal and Abhishek Suman
Nishita, Vishal Johar, Vikram Singh, Siriki Gopinath and Moses Malsawmsanga Colney
Chilamakuri Prudhvi Sai Gowtham, Aarti Sharma, Tumu Sahithi and Shridhar Kalasgond
Prashanth Kumar Heera, Mukh Ram, Rajneesh Kumar, S. Murali and Arun Sai Kumar
Prasuna Rani P., Sunil Kumar M. and Geetha Sireesha P.V.
Nandana S.K., Sourabh Kumar, Kathi Hema Sri, P. Mansa Reddy, Neeraj Sharma, Rajeev, Shailja Sharma and Onkar R. Hirwe
Anny Mrudhula, K., Krishna Veni, B., Suneetha, Y., Sunil Kumar, M. and Naik, B.S.S.S.
Anny Mrudhula, K., Krishna Veni, B., Suneetha, Y. and Sunil Kumar, M. and Naik, B.S.S.S.
RESPONSE OF RICE GENOTYPES FOR THEIR INTERACTION WITH BACILLUS SUBTILIS FOR BLAST DISEASE RESISTANCE
Shivashankaragouda Patil, J.R. Diwan, D. Pramesh, K. Mahantashivayogayya, Mahadeva Swamy, Vikas V. Kulkarni and Mahesh
Sonu, Ram Bharose, Tarence Thomas and Iska Srinath Reddy
Moola Ram, Bheru Lal Kumhar, Manoj Kumar, Ramesh Chand Meena and Durgashanker Meena
Sunil Tank, Ram Bharose, Arun Alfred David and Iska Srinath Reddy
Y. Madhumitha1* and P. Senthil Kumar2
Akansha Patel, Naveen Patel, Brijesh Kumar Yadav, Sangram Singh and Vinod Kumar Chaudhary
K. Mohan Vishnuvardhan, B. Venkata Ravi Prakash Reddy, D. Lakshmikalyani, M. Sivaramakrishna, K. Sudheepthi, K. Amarnath1 and N.C. Venkateswarlu
Prakash Chhetri, Anup Chandra and Ghanashyam Sharma
Ruchita S. Tiwari, Jamuna Chakradhari, Lankesh Yashwant Bhaisare and Desh Deepak Chaudhary
Jassasvi Prashar, Sandeep Menon, Gurpreet Singh and Mohan Krishna Devapatni
Pavanakumara E., Kangujam Bokado, Heisnam Sobhana Devi, Barkha, Gayatri Kumari and Burra Shyamsunder
Anamita Sen, Dinesh Rai, R.K. Ranjan, Anupam Kumari and Vivek Kumar Patel
Sourabh Singh and Santosh Korav
Jeena Mathew, S. Indhuja, A. Abdul Haris, K. Nihad, Ravi Bhat and P. Subramanian
K. Sainath1, Barkha, K. Bokado and K. Narender Rao
K. Sainath1, Barkha, K. Bokado and K. Narender Rao
Anirban Sarkar, Arun Alfred David, Tarence Thomas and Iska Srinath Reddy
A.K. Sonawane, R.S. Kale and A.V. Bhamare
J.D. Vasait, Shweta Pathak and Sonali Deore
D. Thanigaiselvi, M. Venkatesan and K.R. Saravanan
D. Thanigaiselvi, M. Venkatesan and K.R. Saravanan
Vishal Sharma, Vijay Bahadur, Anita Kerketta and V.M. Prasad
B.J. Reddy, Suhail Fayaz, Sandeep Menon, Tauseef Ahmad Bhat, Shailja Sharma, Bilkees Jamsheed, Navjot Rana, Sourabh Kumar, Shoaib Khan and Chijina K.
Danishta Aziz, Ishtiyaq Ahad, Tarique Hassan Askary, Khalid Rasool, M. Ashraf Bhat, Fehim Jeelani4, Rehana Akbar and Ishfaq Majeed Shah
Asifa Yousuf Wani, A.H. Mughal, Malik Asif Aziz and Mariya
Vinita1, S.S. Sangwan, Anju Bala, Anika Malik, Gautam and Rajesh Kumar
P. Mounika, Bhupendra Mathpal and Mayur S. Darvankhar
Anil Kumar, P. Singh, B. Kumar, Ajay Kumar and U. Shankar
S.K. Samantaray, B.P. Giri, P.K. Panda, S.K.Satapathy, P.J. Mishra, H.K. Sahoo and M.P. Nayak
S.S. Hameed, S.P. Panda and M.U. Sharief
Priyanka Chaudhary, Alok Kumar, Sohail Madan, Mandeep Mittal and Sumit Dookia
Yahyah, Catherina Agusta Paulus, Aludin Al Ayubi, Lebrinalvantry Boikh and Hadjrah Arifin
Shamim Sultana Choudhury, Suchismita Das and Rollen Yanthan
M. Anitha, S. Arivoli and K. Veeravelan
Abhishek Kumar, S.K. Choudhary, R.B.P. Nirala and Pallavi Shekhar
Raju Yadav, Kavita Aravindakshan, Balraj Singh, Rajesh Kumar Sharma, Vikash Kumar Kumawat4 and Rupa Ujjwal
H. Rasith Ali , P. Sudha , K. Veeravelan and R. Poongodi
|